Temati

www.temati.com

Temati Group, endüstriyel ve ticari izolasyon endüstrisinde kullanılan teknik koruma ve yardımcı ürünlerin uluslararası tedarikçisidir. Ayrıca Çek Cumhuriyeti'ndeki kendi tesisinde esnek yalıtım ceketleri de üretmektedir. Kanıtlanmış performans kayıtlarına sahip, teknik açıdan yüksek kaliteli malzemeler sağlamaktadır. Ürün portföyü, şirket içi üretilen ürünlerin, özel olarak dağıtılan ürünlerin ve diğer özel malzemelerin bir karışımından oluşmaktadır.

Temati, H.B. Fuller'in Avrupa, Hazar Bölgesi ve Kuzey Afrika'da Foster® ve Childers® ürünleri için münhasır distribütörüdür. Yeni ürünler geliştirmek için güvenilir uluslararası üreticilerle yoğun bir şekilde işbirliği yapmaktadır. Bunlar müşterilerin ihtiyaçlarını ve teknik gereksinimlerini karşılamak için özel olarak tasarlanmaktadır. Merkezi Hollanda'da bulunan ISO9001 sertifikalı bir şirket olan Temati Group, 1962 yılında kurulmuştur.

ELFEL, Azerbaycan, Gürcistan ve Irak için resmi tedarikçidir.

 

Fizik dalında çok soğuk uygulamalar için kullanılan bir terimdir. Donma ve üretme kelimelerinden oluşmaktadır.

Endüstride 0°C ile -50°C arasındaki uygulamalar için “soğuk”, -50°C ve altı uygulamalar için “çok soğuk (kriyojenik)” tanımı yapılmaktadır.

Kriyojenik izolasyon uygulamaları, çevresi ile ısı alışverişinde bulunan açık sistemlerde, sistemi, amaç doğrultusunda ihtiyaç olan ısı dengesinde tutmak için uygulanan teknolojik yöntemlerden biridir. Isı kazanımını engellemek için uygulanmaktadır.

Çeşitli düşük ısı iletkenliği olan malzemeler ısı geçişini engellemek için sisteme uygulanır. Ek yerlerinde meydana gelen boşluklardan nem geçişleri olur. Bu geçişleri engellemek için çeşitli teknolojik ürünler geliştirilmiştir.

Temati bu ürünlerin üreticisi ve tedarikçisidir.

Korozyon, metal veya metal alaşımlarının oksitlenme veya diğer kimyasal etkilerle aşınma ve özelliğini yitirme durumudur.

Endüstriyel tesislerde hemen hemen tüm depolama, transfer ve proses ekipmanları metal ve metal alaşımlı ürünlerden oluşmaktadır. Bu nedenle endüstriyel tesislerde korozyon konusu çok önemlidir ve korozyon konusu ile ilgili mühendislerden oluşan özel birimler vardır.

Korozyon, elektro-kimyasal veya sadece kimyasal sebeplerden olabilir. Korozyonun oluşmasını engellemek veya geciktirmek için çeşitli teknolojik ürünler geliştirilmiştir.

Temati bu ürünlerin üreticisi ve tedarikçisidir.

Karasal ortam ile Denizel (marin) ortam koşulları birbirinden farklıdır.  Havadaki nem oranı ve hava buharındaki tuz ve diğer minerallerin oranı, hava basıncı, hava sıcaklığı değişimleri, güneş ışınlarının yansımaları, toz, tuzlu suya maruz kalma, ortamın hareketliliği konularında karasal ve denizsel ortamlar birbirinden farklıdır. Bu sebeple tarihin ilk zamanlarından bugüne karasal ürünler ile denizsel (marin) ürünler özellik olarak birbirlerinden farklılıklar göstermektedir.

Temati, Denizsel (marin) koşullarda kullanılan bazı teknolojik ürünlerin üreticisi ve tedarikçisidir.