Thermon

www.thermon.com

Thermon, 1954 yılında ısı transfer macununu tanıtan Richard Burdick tarafından kurulmuştur. O zamandan bu yana Thermon, endüstriyel ısıtma alanında yenilik ve buluşta ön saflarda yer aldı. İlk paket takip sistemlerinin oluşturulmasından yüksek performanslı ısıtma teknolojisinin geliştirilmesine kadar Thermon, müşterilerinin ısıtma ihtiyaçları için en iyi çözümleri sunmuştur.

Müşterilerine ve çevresine olan bağlılığın bir sonucu olarak, endüstriyel ısıtmada dünya lideri olarak tanınmaktadır. Liderlik rolünü ciddiye alarak dünya çapındaki müşterilerine her zaman güvenli, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunmaya çalışmaktadır.

ELF Elektrik, Azerbaycan, Gürcistan ve Irak için resmi tedarikçisidir.

 

Bulunduğu ortamda, çevresi ile ısı alışverişinde bulunan açık sistemlerde, sistemi, amaç doğrultusunda ihtiyaç olan ısı dengesinde tutmak için uygulanan teknolojik yöntemlerden biri Isıl izleme (heat tracing) teknolojisidir.  Isıl İzleme sistemi, elektrik kullanılarak yapılabilir.

Elektrikli Isıl izleme sistemleri 20’inci yüzyılın başlarında tasarlanmış ve kullanılmaya başlanmıştır.

Elektrikli Isıl İzleme sistemleri kontrol edilebilir ve izlenebilir olmasından dolayı enerji verimliliği açısından çok avantajlıdır. İlave olarak elektrik, yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilebildiğinden CO2 salınımını azaltabilecek teknolojilerden biri olarak değerlendirilmektedir.

Bulunduğu ortamda, çevresi ile ısı alışverişinde bulunan açık sistemlerde, sistemi, amaç doğrultusunda ihtiyaç olan ısı dengesinde tutmak için uygulanan teknolojik yöntemlerden biri Isıl izleme (heat tracing) teknolojisidir.  Isıl İzleme sistemi, buhar kullanılarak yapılabilir.

Buharlı Isıl izleme sistemleri 19’uncu yüzyılın başlarında tasarlanmış ve kullanılmaya başlanmıştır.

Buhar Isıl İzleme sistemleri bünyesinde taşıdığı yüksek ısı enerjisinden dolayı yüksek enerji ihtiyacı olan sistemler için çok avantajlıdır.

Bulunduğu ortamda, çevresi ile ısı alışverişinde bulunan açık sistemlerde, sistemi, amaç doğrultusunda ihtiyaç olan ısı dengesinde tutmak için uygulanan teknolojik yöntemlerden biri temas ile ısıtma teknolojisidir.  Proses ısıtma, elektrik kullanılarak yapılabilir.

Elektrikli Proses Isıtma sistemleri 20’inci yüzyılın başlarında tasarlanmış ve kullanılmaya başlanmıştır.

Isıtma uygulanacak ürün ile temas halinde olduğundan hızlı sıcaklık arttırma uygulamalarında avantajlıdır.  Elektrikli Proses Isıtıcıları, kontrol edilebilir ve izlenebilir olmasından dolayı enerji verimliliği açısından çok avantajlıdır. İlave olarak elektrik, yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilebildiğinden CO2 salınımını azaltabilecek teknolojilerden biri olarak değerlendirilmektedir.

Elektrikli ve Buharlı Isıl İzleme, Proses Isıtıcıları sistemleri için tasarım, bakım ve saha kurulum hizmetleri ELF Elektrik tarafından sağlanmaktadır.